CENA NAFTY ROSTE

Benzin a nafta v ČR znovu prudce podražily

Jak informoval deník.cz (24.4.2010) ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic v uplynulém týdnu opět většinou výrazně rostly, mírně zlevnil pouze plyn LPG.

Nejprodávanější benzin Natural 95 se v pondělí prodával v průměru za 32,18 koruny za litr, a byl tak o 31 haléřů dražší než o týden dříve. Motorová nafta podražila o 69 haléřů na průměrných 30,73 koruny za litr. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Bezolovnatý benzin Special 91 s přísadou zdražil průměrně o 26 haléřů na pondělních 31,56 koruny za litr. Naopak o jeden haléř zlevnil plyn LPG, který se prodával průměrně za 14,70 Kč/l.

Podle společnosti CCS je průměrná cena Naturalu 95 stoupla o 38 haléřů na 31,99 Kč/l, nafta zdražila o 66 haléřů na 30,37 Kč/l. Cena pohonných hmot by měla v příštích dnech přestat růst, protože ropa již nezdražuje.

Na tyto dlouhodobé trendy musí bohužel reagovat nejen naše společnost Quick Bus a. s. a musí se připojit k řadě dopravců, kteří již promítají stále vzrůstající cenu nafty do výše jízdného, protože se jedná o základní provozní náklad, který přímo ovlivňuje i ceny ostatních komodit a služeb. Těmi jsou například poplatky za užívání odjezdových stání na utobusovém nádrží v Praze Holešovicích, které proti loňskému roku poskytovatel zdražil o 100%.

 

YWVhOT